Maske Üretim Hattı

Sarem Makine, dünyanın dört bir tarafındaki insanların Koronavirüs’e (COVID-19) karşı savaşmasına yardımcı olmak için yüksek kaliteli tıbbi yüz maskeleri üretebilen bir maske makinesi geliştirdi. Bu sayfada, bu Tam Otomatik yüz maskesi üretim hattının ana özelliklerini tanıtacağız.

Tam otomatik  maske makinesi, yüksek kaliteli maskeler üretmek için ideal üretim hattıdır. Üretim hattı insan teması olmadan tamamen otomatik olarak çalışır.

ITEMPARAMETER
Line Dimensions6700×3550×1990mm
(L×W×H )
Mask dimensionLength<90MM, Width<175MM, no more than three layers non-Woven fabrics
Production Capacity70-80 PCS/MIN
Main PowerAC 220V 50/60Hz
Compressed Air6 Bar
Equipment Weight1300 KG
Cerrahi Maske Üretim Hattı
Cerrahi maske Üretim hattı Özellikler
  • Maske için kullanılan ultrasonik eritme sistemi
  • Maskenin burun telleri için otomatik besleme & yerleştirme sistemi
  • Dokusuz kumaştan üç katman otomatik olarak hizalanır ve üretim hattına beslenir
  • Burun telleri ve kulak bantları ultrasonik kaynakla otomatik olarak kesilir ve kaynaklanır
  • Kulak bandını kaynakladıktan sonra otomatik sayma ve paletleme.
  • Dakikada 70–80 parça üretebilen Yüksek kapasiteli Cerrahi Yüz maskesi üretim hattı
  • Kolay kurulum ve Bakım;
  • PLC kontrol sistemi ve kullanıcı dostu kontrol paneli
Cerrahi Maskeler Hakkında

Cerrahi yüz maskeleri, dokuma kumaştan daha az kaygan kalmayı sürdürürken daha iyi bakteri filtresi ve hava geçirgenliğine sahip dokunmamış kumaştan yapılır. Bunları yapmak için en yaygın olarak kullanılan malzeme, yoğunluk olarak metrekare başına 20 veya 25 gram (gsm) olan polipropilendir. Maskeler ayrıca polistiren, polikarbonat, polietilen veya polyesterden de yapılabilir.

Dokuma olmayan düz yüz maskesi günlük işimizde en yaygın kullanılan çeşitlerden biridir. Dokunmamış yüz maskesinin yapısı üç bölüme ayrılmıştır. Bu PP eğrilmiş dokunmamış kumaştan, PP eriyik üflemeli dokunmamış kumaştan ve aktif karbon dokunmamış kumaştan yapılmış dış katman, ara katmanda bir filtre olarak kullanılır. İç tabaka PP bükülmüş bağ dokunmamış kumaştan veya ES dokunmamış kumaştan vb. yapılır.

Tıbbi dokunmamış maskenin işlevi, tıbbi personel ve tıbbi süreçteki hastalar arasındaki karşılıklı enfeksiyonu önlemektir. Genellikle, maske yumuşak olmalı, iyi hava geçirgenliğine, bariyere ve patojenler ve toz için filtreye sahip olmalıdır. Cerrahi yüz maskeleri genellikle eğrilerek bağlanmış dokunmamış kumaş, PP eriyik üfleme dokunmamış kumaş, kompozit dokunmamış kumaş veya ara katman olarak eriyikten üflenmiş dokunmamış kumaşlı kompozitlerden yapılır. Cerrahi yüz maskesinin filtreleme etkisi, enfeksiyonu önlemek için %90’dan fazla ve hatta daha yüksek olmalıdır.

  • Tıbbi dokunmamış yüz maskesinin malzeme özellikleri

Yüksek mukavemet, yüksek sıcaklık dayanımı (150 C’de uzun süreli kullanım), yaşlanma karşıtı, ultraviyole direnci, yüksek uzanım, iyi stabilite ve hava geçirgenliği, korozyon direnci, ses yalıtımı, güve geçirmez, toksik olmayan.

  • Tıbbi yüz maskelerinin uygulama kapsamı:

Çeşitli tıbbi yüz maskelerinin standartlarına ve önemli teknik gereksinimlerine göre, tıbbi koruyucu yüz maskeleri, tıbbi personelin ve ilgili personelin yüksek koruma seviyesine sahip hava kaynaklı solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına karşı korunması için uygundur.

Tıbbi yüz maskeleri, tıbbi personelin veya ilgili personelin temel korunmasının yanı sıra invaziv çalışma sırasında kan, vücut sıvıları ve sıçramaları önlemek için uygundur. Genel tıbbi maskelerin patojenik mikroorganizmalar üzerindeki koruyucu etkisi yanlıştır. Genel ortamda tek seferlik sağlık bakımı için veya polen gibi patojenik mikroorganizmalar dışındaki partiküllerin bariyeri veya korunması için kullanılabilirler.

Ultrasonic kaynak Makinesi

Ultrasonik kaynak Makinesi, ultrasonik bir güç kaynağı (Welding generator) ve mekanik baskı (Ultrasonic welding transducer and horn) sisteminden oluşur. Ultrasonik güç kaynağı, şebekeden aldığı elektrik enerjisini Ultrasonik frekansa dönüştürür. Elde edilen bu ultrasonik frekans, ultrasonik transducer’a beslenir.  Ultrasonik transducer bu frekansı mekanik titreşimlere çevirir. Mekanik baskı sistemi (Horn) elde edilen yükseltilmiş titreşimleri kaynak malzemeye yansıtır.

Ultrasonic kaynak Makinesi